فروشگاه جامع پکیج های آموزشی مورد نیاز آموزگاران,معلمان و مدیران مدارس (کلیه محصولات این فروشگاه زیر نظر متخصصان ,کارشناسان, معلمان و سرگروه های آموزش ابتدایی تدوین و گردآوری گردیده است.)

دسته بندی محصولات

محبوبترین محصولات

Book Books Ketab کتاب

روش های نوین آموزش شیمی در مدارس و روش مبتنی بر IT در جهانی شدن آموزش شیمی

روش های نوین آموزش شیمی در مدارس و روش مبتنی بر IT در جهانی شدن آموزش شیمی

وزارت آموزش وپرورش

آموزش وپرورش ...

مديريت آموزش وپرورش ...

 100 صفحه با فرمت ورد قابل ویرایش

 

عنوان مقاله:

روش های نوین آموزش شیمی در مدارس و روش مبتنی بر IT در جهانی شدن آموزش شیمی

 

تهيه وتنظيم:

 

شماره پرسنلي:

....

 

 

فهرست مطالب

عنوان

صفحه

چكيده

5

مقدمه

7

تعریف و شرح

10

کاربرد و زیر شاخه ها

10

شیمی در ایران

12

علم شیمی

13

پیدایش دانش شیمی (Chemistry science)

14

سیر تکامی و رشد

15

طبقه‌بندی علم شیمی

16

ارتباط بین علم شیمی و قرآن

19

جايگاه فناوري اطلاعات در آموزش شيمي

22

مهارتهاي لازم در محيط كار

28

استفاده از رايانه در آموزش و يادگيري شيمي

33

آموزش شيمي در مدارس

36

فلسفه و اهداف جديد ياددهي و يادگيري شيمي

39

ابعاد مختلف سواد  شيمي

41

آموزش شيمي به صورت دو بُعدي

47

آموزش شيمي به صورت سه بُعدي

49

نگرشی نو بر آموزش شیمی

54

توصيف وضعيت موجود و تشخيص مسئله

57

نوآوري و تحول در كلاس درس

72

استفاده از وبلاگ آموزشي در تدريس

77

استفاده از روش فعال ياددهي –  يادگيري مبتني بر ICT

77

نتيجه گيري و پيشنهادات

88

بحث و نتيجه‌گيري

96

منابع:

97

 

 

 

 

 

 

چكيده

علوم تجربی یکی از دانش‌ها و معرفت‌های بشری است که بخش اعظم یافته‌های آن از راه مشاهده و انجام آزمايش به دست می‌آید و ملاک یا معیار درستی آنها، انطباق داشتن با مشاهدات تجربی است. هدف از آموزش علوم تجربی، آموزش پدیده‌هایی است که در زندگی روزانه مشاهده می‌شوند. آموزش علوم تجربي دانش‌آموزان را ترغيب مي‌كند تا توانايي سؤال کردن و يافتن پاسخ در مورد دنياي طبيعي و فيزيکي را کسب نمايند و آنان را با با نحوه‌‌ي کاربرد علوم در زندگي روزانه و شيوه فعاليت دانشمندان در جامعه آشنا نموده و کمک مي‌کند تا در مورد بحث‌‌هاي علمي، تصميم‌گيري و انتخاب موضع، به طور منطقي و عقلاني عمل نمايند.

يكي از حوزه‌هاي فعال و پركاربرد علوم تجربي، علم شيمي است كه به مطالعه تركيب، ساختار و خواص مواد مي‌پردازد. كاربردهاي گسترده‌ي علم شيمي در پزشكي، داروسازي، صنايع غذايي، كشاورزي، آرايشي و بهداشتي، تهيه رنگ، پلاستيك، لاستيك و انواع پوششها، محيط زيست، انرژي و ...، نشان از اهميت زياد اين علم در بهداشت، سلامت، تامين رفاه، رشد اقتصادي و توسعه پايدار جوامع بشري دارد.

در چند دهه اخير، علم شيمي از رشد بسيار زيادي برخوردار بوده و موضوع‌ها و نظريه‌هاي جديدي به اين دانش بشري اضافه شده است.  اهميت روزافزون علم شيمي در زندگي انسان‌ها سبب شده است تا  آموزش مناسب و اثربخش آن به ويژه در برنامه‌ي درسي مدارس از اهميت به سزايي برخوردار گردد.

در دهه‌ي گذشته، معلمان و طراحان برنامه‌هاي درسي شيمي، همواره معتقد بودند كه هدف از آموزش شيمي، آماده‌سازي دانش آموزان براي ورود به دانشگاه نيست؛ بلكه هدف اصلي تربيت شهرونداني است كه داراي «سواد شيمي»[1] باشند. جامعه‌ي امروز به طور فزاينده‌اي تحت تاثير علم و فناوري است، بنابراين علم شيمي بايد آنچنان آموزش داده شود كه ارتباط آن با زندگي، صنعت، فناوري و جامعه مورد تاكيد قرار گيرد و دانش‌آموزان بتوانند آموخته‌هاي خود را در  زندگي مورد استفاده  قرار دهند (بدريان، 1387).

بهره مندي انسان از هوش و استعدادهاي خدادادي، از ديرباز او را بر آن داشته است كه با مشاهده جلوه هاي شگفت انگيز طبيعت، عزمي جزم و انگيزه اي قدرتمند در جهت آگاهي يافتن از دانش و فناوري هاي روز داشته باشد و در راستاي تحقق هر چه بيش تر اهداف علمي آموزشي گام بردارد. امروزه اندوختن معلومات در امر ياددهي يادگيري به تنهايي كافي نيست و نوعي غفلت و بازماندن از كاروان هميشه شتابان علم است. بنابراين استفاده از ابزارها و فناوري هاي جديد در برنامه ريزي آموزشي امري بس ضروري مي باشد. چنان كه، برنامه ريزان و معلمان در تلاشند تا از اين ابزارها براي غنا بخشيدن به روش هاي ياددهي يادگيري بهره جويند و بستري پويا را براي دانش آموزان فراهم آورند.
درس شيمي از دروسي است كه درك مفاهيم آن از ديد دبيران و دانش آموزان دشوار است و معمولاً نگرش مثبت نسبت به آن وجود ندارد. درس شيمي به دليل ويژگي آزمايشگاهي و كاربردي بودن، قابليت بالايي براي ارائه مفاهيم، باشبيه سازي و پويانمايي (انيميشن) رايانه اي دارد. در واقع بسياري از مفاهيم را كه نشان دادن آن ها حتي در آزمايشگاه دشوار يا غيرممكن است، مانند: حركت مولكول هاي گاز، حركت ذرات باردار درون يك محلول، ساختار مولكولي تركيبات، .... را مي توان با شبيه سازي رايانه اي به آساني قابل ارائه كرد. بنابراين بهره گيري از رايانه در كلاس درس موجب افزايش يادگيري و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان مي شود. يكي از بارزترين تأثيرات بهره گيري از رايانه، تعامل فراگيران با يكديگر و با معلم است.


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file321_1810880_9238.zip155.6k

راههای توسعه فرهنگ نماز و نمارخواندن در مدارس

راههای توسعه فرهنگ نماز و نمارخواندن در مدارس فهرست مطالب------------104 صفحه با فرمت فایل ورد قابل ویرایش عنوان صفحه چكيده 5 مقدمه 7 عوامل مؤثر در جذب جوانان به نماز 9   اهمیت و ضرورت فریضه نماز 12   فواید نماز: 13 عوامل موثر در گرایش نوجوانان و جوانان به نماز: 13 آموزش مدرسه ای نماز 15 تدوین برنامه آموزش نماز 18 عوامل مؤثر در جذب دانش آموزان دختر به نمازجماعت 25 نماز در آينه احاديث 28 اهميت و فضيلت نما ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

راههاي تقويت انشا نويسي در دانش آموزان

راههاي تقويت انشا نويسي در دانش آموزان فهرست مطالب--------------112 صفحه با فرمت ورد عنوان صفحه چكيده 5 مقدمه 7 تعریف انشا و هدف از تدریس آن : 9 ـ تعریف علمی انشا : 9 انشا از نظر لغوی : 9 نحوه ی آموزش انشا : 10 مراحل آموزش انشا درحالت کلی : 11 ـ مراحل آموزش انشا : 11 ـ هدفهای تدریس انشا : 12 مهارت های مورد نیاز برای نگارش انشا : 13 تجدید نظر و بازنگری متن انشا : 15 روش آموزش انشا نویسی : 16     ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

راههای آموزش تربيت اسلامي و عقلاني در دانش آموزان

راههای آموزش تربيت اسلامي و عقلاني در دانش آموزان وزارت آموزش وپرورش آموزش وپرورش ... مديريت آموزش وپرورش ...  65 صفحه فایل ورد   عنوان مقاله: راههای آموزش تربيت اسلامي و عقلاني در دانش آموزان   تهيه وتنظيم:   شماره پرسنلي: .....   فهرست مطالب عنوان صفحه چكيده 5 مقدمه 7 ضرورت تربيت عبادي كودكان در دوران خردسالي 8 آماده‌سازي در كودكان 12 توجه دادن متربي به نعمت‌هاي الاهي 17 نقل داستان‌ ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه