فروشگاه جامع پکیج های آموزشی مورد نیاز آموزگاران,معلمان و مدیران مدارس (کلیه محصولات این فروشگاه زیر نظر متخصصان ,کارشناسان, معلمان و سرگروه های آموزش ابتدایی تدوین و گردآوری گردیده است.)

دسته بندی محصولات

محبوبترین محصولات

Book Books Ketab کتاب

فرصت ها و چالش های فضای مجازی در نظام تعلیم و تربیت و تبیین راهکارهای بهبود استفاده از دنیای مجازی

فرصت ها و چالش های فضای مجازی در نظام تعلیم و تربیت و  تبیین راهکارهای بهبود استفاده از دنیای مجازی

19 صفحه با فرمت ورد قابل ویرایش

چکیده

با گسترش روز افزون تکنولوژی در عرصه ی فضای مجازی همانگونه که شاهدیم  دانش آموزان تاثیرات قابل توجهی را از این مقوله به خود گرفته اند .که با تقویت بنیه فرهنگی و فکری آنها می توان از این تاثیرات در راستای مثبت بهره برده و فرصت ها و چالش های این مقوله مهم و کلیدی را به خوبی مدیریت نماییم.

امروزه بسیاری از صاحبنظران بر این باورند که استفاده از فضای مجازی در امر تعلیم و تربیت ضروری است. و  لازم است از فرصت فضای مجازی در امر تعلیم و تربیت  استفاده شود. و در این راستا نیز می توان از شرکت های دانش بنیان برای ایجاد و توسعه آموزش و تربیت بهره گرفت و حتی  در مناطقی که با کمبود دانش آموز یا دبیر مواجه هستیم ،استفاده نمود. و با تجهیز امکانات از این قابلیت استفاده کرد.در واقع همانگونه که می دانیم. امروزه فضای مجازی تاثیرات خود را بر روی جامعه گذاشته است در این راستا عده ای بر این باورند که با وجود تکنولوژی های روز می توانند معلم را از بحث های آموزشی حذف کنند اما این کاملا با تعلیم و تربیت اسلامی منافات دارد.

در نظام تعلیم و تربیت اسلامی باید جنبه های مثبت از تکنولوژی را دریافت و جنبه های منفی را با بحث های کارشناسی دور کنیم و بنابراین باید ابعاد مختلف فضای مجازی را رصد کنیم و در برنامه ها بکارگیریم .

در تربیت اسلامی در حوزه فضای مجازی به دلیل جذابیت و گرایش جوانان به این امر جهت شناخت متغیرها موضوعات  بین رشته ای  خاصی مطرح شده است که در گذشته مطالعاتی در این زمینه بوده است اما به صورت عام اکنون با وجود تربیت اسلامی این موضوع به صورت خاص مورد توجه قرار گرفته است تا مخاطب بتواند این را به خوبی بشناسد و آزادانه انتخاب و عمل نماید.

در مقاله حاضر سعی بر این است به فرصت ها و چالش های فضای مجازی در نظام تعلیم و تربیت و  تبیین راهکارهای بهبود استفاده از دنیای مجازی پرداخته شود.

کلیدواژه : فضای مجازی،تعلیم و تربیت،فرصت،چالش

مقدمه


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file65_1811080_6013.zip194.1k

دانشگاه فرهنگیان از آرمان تا واقعیت

دانشگاه فرهنگیان از آرمان تا واقعیت 16 صفحه کامل با فرمت ورد چکیده در حال حاضر بیش از ۶ هزار دانشجو و ۱۸۰۰ استاد و مدرس در ۹۸ پردیس دانشگاه فرهنگیان مشغول به کار هستند، اما سوال این است که بازخورد این دانشگاه براساس نقشه راه طراحی شده است؟! آیا الگوی مراکز تربیت معلم که در حال حاضر نیز دانشگاه فرهنگیان کم و بیش از همان الگو تبعیت می کند در عملکرد خود موفق و نیز موثر بودند ؟ آیا بین آرمان تا واقعیت دانشگاه فرهنگیان فاصله زیادی وجود ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

چالش های اجرایی سند تحول بنیادین (درون سازمانی-برون سازمانی)

چالش های اجرایی سند تحول بنیادین (درون سازمانی-برون سازمانی) 20 صفحه با فرمت ورد چکیده  یکی از اصول متمم برنامه ریزی آموزش پرورش اصل تغییر و تحول است(فیوضات،1390: 74). «اگر قرار باشد آموزش پرورش بر اساس روند موجود پیش برود، رشد کند و توسعه یابد، دیگر احتیاجی به برنامه ریزی نیست. برنامه ریزی برای آن است که در روند موجود تغییر و تحول ایجاد کند و آن را در مسیر جدیدی قرار دهد و کمبودهای کمی و معایب کیفی آن را بر طرف سازد »(فیوضات،1390 : 79). ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

جایگاه آموزش و پرورش در پروژه - فکری،فرهنگی و سیاسی دشمن

جایگاه آموزش و پرورش در پروژه - فکری،فرهنگی و سیاسی دشمن جایگاه آموزش و پرورش در پروژه نفوذ فکری،فرهنگی و سیاسی دشمن 16 صفحه و قابل ویرایش چکیده آموزش و پرورش همواره در کشور ما تندیس استمرار پایداری و استقامت برای جویندگی است. جویندگی در راه انسانیت و یافتن مسیر قد کشیدن روح و جان با گام نهادن در عرصه‌های شور و ایثار است که در در فضای معطر مدرسه و پشت نیمکت‌های فهمیدن و علم آموزی نمایان می‌گردد. آموزش و پرورش امروز مسئولیت خطیر و تاری ...

توضیحات بیشتر - دانلود 6,000 تومان

آخرین محصولات فروشگاه